İVEM (İstanbul Veri Merkezi) Araştırma, uzun yıllar araştırma sektöründe çalışmış, sayısız bir çok projeye imza atmış ,deneyim ve tecrübelerini birleştiren alanında eğitim görmüş deneyimli bir ekip tarafından kurulmuş Araştırma Danışmanlık ve Organizasyon şirketidir. İVEM Araştırmamarkaları, onların nasıl yaratılıp geliştirilebileceğini görür. Pazar potansiyellerini tahmin eder, pazar trendlerini yorumlar. Müşterilerine kendi müşterileri ile kalıcı ilişkiler kurabilmeleri için destek verir. Reklamları test eder, değişik mecralardaki etkilerini gösterir.

İVEM Araştırmarakamları ortaya çıkarır ama onların ötesine geçerek başarılı pazar sonuçlarına yol açacak aksiyonları gösterir. Kalıplaşmış yargılarınızı daima sorgular ve yaratıcı düşüncenizi harekete geçirir.

 İVEM Araştırmainsanların karmaşık olduğunu bilir; bir an böyle, sonra bambaşka davranabilirler. Düşündükleri ve söyledikleri farklı olabilir. Ama içgörürü anlama yeteneğine sahip araştırmalarıyla bütün bu karmaşıklığın ötesinde asıl önemli olanı belirleyebilir.