Parekende

    Türkiye, genç nüfusu ve gösterdiği düzenli ekonomik gelişme trendi ile dünyada yükselen ekonomiler arasında yerini aldı. Perakende sektörü hiper/süper/indirim marketleri, katlı mağazalar, uzmanlık-konsept mağazacılığı ve alışveriş merkezleri gibi tüm kanallarda hızla büyüme göstermektedir.
    İvem Araştırma, araştırma-danışmanlık hizmeti verdiği kurumlara, uluslararası ağı ve tecrübesi ile yerel bilgiler sağlamaktadır. İvem Araştırma,firmalara ihtiyaçları doğrultusunda özel araştırma hizmetleri sunmaktadır.
    İvem Araştırma araştırma bulgularından bir adım öteye geçerek; kurumların araştırmayı yatırıma dönüştürmesi, pazarlama ve yönetim operasyonlarında aktif olarak kullanmaları konularında danışmanlık vermektedir.
   
    Perakende sektörüne sunulan pazar araştırma hizmetleri:

Pazarlama fırsatları ; Büyüme Analizleri – Lokasyon Analizleri
Pazarlama stratejileri; Rakip ve Tüketici Analizleri
Pazarlama kanalı; Kategori ve Ürün Analizleri 
Pazarlamanın realizasyonu; Müşteri Memnuniyeti, Müşteri Sadakati, Gizli Müşteri, Satış Görevlileri Performans Analizleri
Kategori yönetimi
Perakende Panelleri
Perakende Panel Araştırması kategori / ürün / ürün özelliği / ürün modellerinin, belirlenmiş satış kanallarındaki perakendeci noktalarda, satış-fiyat trendinin düzenli aralıklarla ölçümlenmesidir.

    Perakende Panelleri Bölümü aşağıdaki sektörler için düzenli veri sağlamaktadır:

Büyük Beyaz Eşya
Kahverengi Eşya
Küçük Ev Aletleri
Bilgi Teknolojileri
Yapı Malzemeleri
Aydınlatma
Telekom
Foto